.

.

220v 50hz 3400W high power hot air gun blower бестселър

220v 50hz 3400W high power hot air gun blower бестселър

Оценки на купувача:

BGN 322.00 -8 %
BGN 350.40
Брой продукти
В магазина


Пакет clude подолу предмети :
(1) 1pc 3400 W топол воздух компресор 220 V
(2) 1pc 70mm голема рамна млазницата
Пластични заварување топлина пиштол (RAYMA-BX3400 Вати) 40-650 степен на температура на спектар, со отстапување на 1degree, температурата е електронски прилагодлива, висока прецизност за контрола на температурата, особено погоден за континуирана работа на висока температура. Единствена високо-моќ, со Голем калибар, може да се користат различни заварување млазницата според различни апликација барања. Јас n прилог на заварување, топол воздух пластични заварување оружје може да се користи за термичка пластични калапи, приклучните операции и, исто така, може да се работи со автоматско заварување машини Технички Податоци
Напон : 220 V
Моќност : 3400 W
Фрекфенција : 50/60 Hz
Температура : 40-650 степен
Проток на воздух : 14m3/h
изолациони интензитет : 3750 V
Воздушниот притисок : прибл 3000 Pa
CE
Плаќање
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Испорака
1) ПРЕВОЗОТ ВО СВЕТОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2) Наредби обработени навремено по плаќање на проверка.
3) Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4) На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5) УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6) Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7) врз основа на акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.

Подробности

Зона Заваряване:
14m3/h
силата на:
3400 W
търговска марка:
Райма
Напрежение:
220v
Честота:
50 Hz
Използването на:
Пластмасова топлина заваряване на gu
Тегло:
1.5kg
Номер На Модела:
BX * 3400
Характеристика:
Студен / Горещ Въздух, Температурата Може Да Се Регулира

Те също купуват с този продукт