.

.

Безплатна доставка HT-G730automatic оптично подравняване BGA поялната станция сензорен екран за управление на BGA поялната станция поялната станция

Безплатна доставка HT-G730automatic оптично подравняване BGA поялната станция сензорен екран за управление на BGA поялната станция поялната станция

Оценки на купувача:

BGN 9598.40
Брой продукти
В магазина

Бесплатен превозот ХТ-G730automatic оптички усогласување BGA rework станица екран на допир за контрола BGA лемење станица за лемење станица ХТ-G730 BGA Rework станица за технички параметри : 1 Вкупна моќност 4700 W 2 Горниот греење моќност 1000 W (прв температура зона) 3 долна топлинска моќ на 1000 W (втор температура зона) 4 трети температура зона 2700 W (за инфрацрвена греење панели може да биде независно контролирана) 5 Моќ AC напон 220 V ± 10 50 / 60 Hz 6 електрични материјал избраната температура на системот за контрола Dalian 7 надворешниот облик, димензии 600 × 640 × 850mm 8 контрола на Температурата К-тип thermocouple затворена јамка контрола 9 Позиционирање режим V-слот, со универзална менгеме 9 P C B Size Max 430 × 400mm; Min50 × 50mm 10 Применливи чип 1 × 1 ~ 80 × 80mm 11 надвор од устата сет температура 12 машина нето тежина 65kg посебна три-зона за контрола на температурата систем ХТ-G730 може да биде на врвот и на дното на PCB компоненти на локално ниво, загрева топол воздух промет во исто време, дополнети со голем дел на инфрацрвена греење, може да се целосно да се избегнуваат во процесот на PCB rework угоре свиткани потоне преку софтвер сам слобода на избор, или на горниот или долниот на греење на елемент, и комбинација од горните и долните топлина генератор слободна енергија, со што двојно BGA, CCGA, QFN, CSP, LGA, SMD rework и други уреди полесно. Во исто време, надворешната температура мерење интерфејс за да се постигне прецизни откривање на температура во секое време од актуелната колекција BGA температура крива анализа и proofreading. прецизни оптички усогласување на системот ХТ-G730 оптички усогласување на системот на сликата е јасна (1080 P), до 200 пати максимален зум компоненти, прецизност-планината до +/- 0.01 mm. И има спектрален боја, зум и фино подесување карактеристики, конфигурација 15 "LCD HD 1080p. разноврсна user-friendly оперативен систем ХТ-G730 користи екран на допир интерфејс, К-тип thermocouple затворена јамка контрола и интелигентни автоматска температурна компензација на системот. Горниот топлина центарот на вниманието и монтажа главата интеграција дизајн, со лемење и desoldering функции.

Подробности

Размери:
600*640*850мм
Използването на:
BGA
търговска марка:
ХУНТЕНГ
Входно Напрежение:
220V
силата на:
4700 W
Номер На Модела:
HT-G730

Те също купуват с този продукт